אודות יוני בן מנחם

יוני בן מנחם הוא אחד המומחים הידועים בישראל בתחום המזרחנות וחקר המזרח התיכון. הניסיון והידע העשיר שלו בתחום נובעים מעשרות שנים בהן עבד כמזרחן ועיתונאי. מלבד עבודת המחקר שלו, בן מנחם כיהן כמנכ"ל רשות השידור.

הקריירה של בן מנחם החלה כשהתקבל לעבודה בתור מפיק של הטלוויזיה היפנית במזרח התיכון. מאז, הוא כיהן במספר תפקידי מפתח בתקשורת הישראלית: הוא היה כתב לענייני המזרח התיכון', פרשן וכתב מדיני, עורך ראשי ומגיש התכנית 'מגזין המזה"ת', פרשן לענייני המזרח התיכון, מנהל הרדיו של קול ישראל ומנכ"ל רשות השידור. בעקבות פעילותיו בזירה התקשורתית בן מנחם השפיע על האופן בו העולם הערבי והפלסטינאים מסוקרים על יד התקשורת, ואף היה לראשון שראיין את יאסר ערפאת, מנהיג אש"ף.  כמו כן, הוא לקח חלק בסקירת האירועים המשמעותיים ביותר בהיסטוריה הישראלית כגון האינתיפאדה הראשונה והשנייה, מבצעים צבאיים, נסיגת צה"ל מהגדה, ההתנתקות, הסכמים שונים עם מדינות ערב ועוד.

ליוני בן מנחם כישורים רבים המשלימים את הידע העשיר שבאמתחתו: הוא בעל ידע לשוני רב בשפה הערבית, ודובר אותה במספר ניבים שונים; יש לו קשרים רבים עם בכירים בעולם הערבי, ובשטחים בפרט. כמו כן, יש לו מקורות וקשרים עם בכירים מהדרגות הגבוהות ביותר בהנהגה המדינית והצבאית בישראל.  בן מנחם חולק את הידע הרב שלו עם הקהל הרחב במאמרים פרי עטו  העולים יום-יום אל אתרו “Arab Expert” וכן בערוץ היוטיוב שלו המתעדכן תדירות. דרך המאמרים והסרטונים הוא יוצר תמונה רחבה ומרתקת המנתחת את ההתרחשויות האחרונות בעולם הערבי וכן בשאר העולם. תודות לניסיון העשיר שלו, הוא הפך לאחד המרצים המבוקשים בארץ בתחומי המזרחנות, וכן לאורח מבוקש בערוצים ערביים ברחבי המזרח התיכון.

בימים אלו, בן מנחם מחבר מאמרים ומבצע מחקרים בנושאים הקשורים לעולם הערבי כחלק מתפקידו כחוקר במרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה.

השימוש בתכנים באתר זה יותנה בהסכמה מראש ובכתב מבעל האתר. אין לעשות שימוש בתכנים ללא הסכמה זו. 

כל התכנים הכלולים באתר (מלבד הפרסומות ותגובות הגולשים), זכויות היוצרים והקניין הרוחני שייכים באופן בלעדי למר יוני בן מנחם. 

כל מי שרוצה לעשות שימוש כלשהו תכנים אלו, כלומר: להפיץ, לפרסם, להעתיק או להציג בפומבי באופן ישיר או באמצעות צד שלישי מחויב לקבל הסכמה מראש ובכתב מבעל האתר. 
במידה ויש הסכמה מבעל האתר, השימוש בתכנים אינו מיועד למטרות מסחריות כי אם הוא למטרות פרטיות ואישיות בלבד. 

קישור באינטרנט אל האתר חייב גם הוא להיעשות בהסכמת בעל האתר וע"פ התנאים שיציב. 
כל המפר תנאים אלה עלול לחשוף את עצמו לתביעות משפטיות.