יו”ר הרש”פ ממשיך בתמיכה הכספית במחבלים ובבני משפחותיהם

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
הממשלה הפלסטינית החליטה לשלם משכורות למחבלים ולבני משפחותיהם באמצעות  בנק הדואר כדי לעקוף את האיסור הישראלי על הבנקים בגדה לעסוק בנושא. משחק " החתול והעכבר" נמשך ומחמוד עבאס "עושה שרירים" על גבה של ישראל ומנצל את העובדה שהיא איננה רוצה להפיל את שלטונו.

המאבק בין ישראל לרש”פ על תשלום משכורות למחבלים ולמשפחות “השהידים” נכנס לשלב חדש לאחר שהממשלה הפלסטינית החליטה לשלם את המשכורות האלה באמצעת בנק הדואר, על פי נתוני הרש”פ מדובר בתשלום לכ-12 אלף משפחות.

החלטת הממשלה הפלסטינית באה לאחר שהבנקים הפלסטינים בגדה סגרו את חשבונותיהם של המחבלים ומשפחות “השהידים” והפצועים בעקבות צו צבאי שפירסם אלוף פיקוד המרכז המאיים בהטלת עונשים על כל בנק שיעסוק בהעברת הכספים לחשבונות הללו.

מדובר בכניסתו לתוקף של תיקון מספר 67 לצו שפירסם מפקד פיקוד מרכז, אלוף נדב פדן, הקובע שבנקים שדרכם יועברו משכורות אלה עוברים על חוק הטרור, ומתריע בפני מנהלי הבנקים הפועלים בתחומי הרש”פ כי הם ועובדיהם יהפכו לשותפים לדבר עבירה אם ימשיכו לאפשר את המשך פעולת החשבונות של מחבלים פלסטינים הכלואים בישראל מכיוון שמדובר בפעולה הנחשבת למימון טרור שעליה יש עונש של עד 10 שנות מאסר.

ראש מטה האסירים הביטחוניים ברש”פ, קדרי אבו בכר, אמר כי משכורות האסירים הביטחוניים בבתי הכלא בישראל לחודש מרץ ישולמו בתחילת החודש הבא באמצעות  משרדי הדואר בגדה ע”פי רשימות שמיות בשלב הראשון עד שיוקמו כספומטים של בנק הדואר שמהם אפשר יהיה למשוך את המשכורות באמצעות כרטיס “חכם”.

לגבי המחבלים המשוחררים, קדרי אבו בכר מסר כי הם יקבלו את משכורותיהם באופן זמני באמצעות הטמעתם במוסדות האזרחיים והביטחוניים של הרש”פ בתפקידי פקידים רשמיים והם יקבלו את המשכורות באותו האופן שבו מקבלים אותן פקידי הממשלה.

הרש”פ נאלצה לשלם בסוף השנה שעברה מקדמות של 3 חודשים מראש לאחר שהבנקים הפלסטינים סגרו את חשבונות המחבלים בסניפיהם בגדה, הממשלה הפלסטינית החליטה לקלוט 7500 מחבלים משוחררים כפקידים במשרדי הממשלה של הרש”פ, עשרות מחבלים משוחררים הפגינו בשבוע שעבר ברמאללה מול בנין הממשלה הפלסטינית בדרישה להאיץ את קליטתם במוסדות הרש”פ כדי שיוכלו לקבל את המשכורות בזמן.

ראש הממשלה הפלסטיני מוחמד א-שתייה מסר השבוע כי ישראל קיזזה סכום של 52 מיליון ש”ח מדי חודש מכספי המיסים שהיא גובה עבור הרש”פ.

הכסף שקוזז הוא הסכום שמשלמת הרש”פ למחבלים ולמשפחות ההרוגים והפצועים.

משרד התקשורת והטכנולוגיה הפלסטיני החל כבר

השבוע בהכנות להקמת רשת של כספומטים בסניפי בנק הדואר בגדה.

ישראל החלה לקזז בשנה שעברה, מכספי המיסים שהיא גובה עבור הרש”פ, את כספי המשכורות שהרש”פ משלמת למחבלים ולבני משפחותיהם  בהתאם ל”חוק הקיזוז” שאושר בכנסת.

הרש”פ שקלה בתחילה להקים בנק עצמאי שהוא יהיה זה שישלם את המשכורות למחבלים ולבני משפחותיהם אך בסופו של דבר ירד הנושא מעל הפרק והוחלט על ביצוע התשלומים באמצעות סניפי בנק הדואר.

תשלום המשכורות למחבלים באמצעות סניפי הדואר הינו מעקף חדש של הדרישה הישראלית להפסיק את תשלום המשכורות למחבלים ולבני משפחותיהם מכיוון שהדבר מעודד וממריץ את פעולות הטרור נגד אזרחים וחיילים ישראלים.

מדובר במשחק של “חתול ועכבר”, ישראל מחוייבת להעביר את כספי המיסים לרש”פ בהתאם להסכם פאריז, האינטרס הישראלי הוא שהרש”פ לא תקרוס ושעשרות אלפי פקידיה יקבלו את המשכורות, הרש”פ מנצלת זאת ומשתמשת בכסף שהיא מקבלת מישראל לשלם למחבלים ולבני משפחותיהם.

יו”ר הרש”פ מחמוד עבאס יודע שישראל איננה מעוניינת בקריסת הרש”פ ותמשיך להעביר לה את כספי המיסים ולכן הוא ממשיך בעימות הזה עם ישראל ומציג את עצמו כ”גיבור לאומי” שדואג לזכויות “הלוחמים” הפלסטינים. לטענתו,התמיכה הכספית של הרש”פ במחבלים ובבני משפחותיהם הינה “קו אדום” שהוא מעולם לא יוותר עליו.

הוא מנצל את העובדה שישראל איננה מעוניינת בהפלת שלטונו, מחשש שתנועת חמאס תשתלט על הגדה,ועושה הפגנת שרירים ברחוב הפלסטיני על גבה של ישראל במיוחד לקראת הבחירות בשטחים שיחלו בחודש מאי הקרוב.

הערה: הכותב הוא מזרחן ומנכ”ל רשות השידור לשעבר

הערה: הכותב הוא מזרחן ומנכ"ל רשות השידור לשעבר

אודות יוני בן מנחם

יוני בן מנחם הוא מזרחן, עיתונאי ומנכ”ל רשות השידור לשעבר. הוא בעל עשרות שנות ניסיון בעיתונות הכתובה והמצולמת. דרכו של בן מנחם בעולם המדיה החלה כמפיק של הטלוויזיה היפנית במזרח התיכון. לאחר מכן, הוא מילא תפקידי מפתח רבים בתקשורת הישראלית: מנכ”ל רשות השידור, מנהל רדיו קול ישראל, כתב לענייניי שטחים, כתב ופרשן מדיני, פרשן לענייני המזרח התיכון ועורך ראשי ומגיש התוכנית ‘מגזין המזה”ת’. 

פוסטים אחרונים

הטוויטר שלי